Nové francúzske impresie

Pracujeme na nových nahrávkách od Debussy & Greffingera. Zatiaľ si môžete vypočuť dve nové skladby.

 

 

Recenzia - Týždenník .týždeň

Konfrontovanie s hudobným géniom vyžaduje značnú dávku odvahy a nápaditého prístupu. Džezový saxofonista Erik Rothenstein a klasická klaviristka Zita Slavíčková sa do Bacha „pustili" celkom neobvykle: ani džezovo ani klasicky.

Na šachovú partiu s Bachom si prizvali kamarátov – skladateľov (Viliama Gräffinger, Luboš Bernáth, Pavol Šuška) a interpretov (speváčka Eva Šušková, violončelista Boris Bohó) a s rešpektom vykročili za hranice klasiky.

Recenzia - Lento Ad Astra si zahrali hudobný šach s J.S. Bachom

Zdroj:Nový Populár 8.novembra 2013

Základom originálneho projektu je saxofonista Erik Rothenstein a klaviristka Zita Slavíčková. Výsledkom ich odvážneho stretnutia s jedným z najväčších hudobných majstrov všetkých čias je unikátna nahrávka Lento Ad Astra - Playing "Šach" with Mr.Bach. Tú Erik Rothenstein predstaví už 13. novembra o 18 hodine v Pálffyho paláci na Zámockej ulici. Podujatie je súčasťou 12. ročníka prestížneho festivalu súčasnej hudby Melos-Étos.

Hudobný život - Rozhovor: Treba zanechať staré myslenie

Saxofonista a klarinetista Erik Rothenstein je muzikantom otvorenej mysle. Na rozdiel od väčšiny jazzových kolegov „nezanevrel" na „inú" hudbu a popri rôznorodých jazzových projektoch hráva súčasnú klasickú hudbu, klezmer, flamenco i rock, prípadne – ako na svojom novom albume Blázni z Chelmu –, mnohé z týchto vplyvov prepája.

Stiahnuť pdf

Recenzia: Matiné v Mirbachovom paláci

„... Pri hre pôsobí Rothenstein vyrovnaným dojmom, disponuje pekným tónom, ekonomicky pracuje s dychom, má neomylný cit pre rytmus a zmysel pre štýl. Jednoznačne ide o technicky zdatného a inteligentného hudobníka ...

...interpret preukázal svoju kompetenciu najmä v improvizovaných úsekoch, kde som ocenila cit pre mieru a zmysel pre hudobný priestor.“